FED intressid » Euribor-intress.ee

Föderaalreserv (Federal Reserve System) on Ameerika Ühendriikide keskpangandussüsteem. Föderaalreservi kohta kasutatakse tihti lühendit FED.
Föderaalreserv-i moodustab erapankade konsortsium. Föderaalreserv-i juhatusse kuuluvad nende pankade 12 harupanka, mis on laiali USA osariikides. Föderaalreserv-i juhatuse määrab ametlikult ametisse president, kuid tegelikkuses on kandidaadid olnud alati kas 12 harupanga või asutajapankade juhtkonnast.
Erinevalt enamikust riikidest puudub USA-s riigipank. Föderaalreserv ei ole riiklik asutus, vaid erapank, mis juhib USA rahaasju.

Tänapäeval kasutatakse inflatsioonieesmärgi seadmist, mille seab valitsus ja eesmärgi ellu viimist teostab keskpank. Sel juhul on määratud kui palju võiks inflatsioon kõikuda. Kui eesmärki prognoosidega võrreldes selgub, et inflatsiooniennustus on kõrgem kui seatud eesmärk, võib keskpank range rahapoliitikaga (intressimäära tõstes ja rahamassi kasvu aeglustades) protsessi juhtida. Kuna inflatsioonimäära siht seatakse tavaliselt lähemateks aastateks on selle tegelikku arengut suhteliselt keeruline hinnata ja keskpank võib ka vigu teha.

FEDi intressi viimased muudatused
FEDi intresside muutused
Data provided by homefinance.nl - de website voor actuele en historische rente